הבלוג שלנו

מאמרים, חדשות ועדכונים

ביטוח נאמנות: מה כדאי לכם לדעת?

מהו ביטוח נאמנות? ואיך הוא מועיל לנו?

ביטוח נאמנות או בשמו הנוסף ביטוח אומן (fidelity) בא לכסות על נזק כספי הנגרם לארגון /מעסיק בעקבות מעילה באמון מצד עובדיו. עובד יחשב עובד שכיר בהגדרתו כיחס עובד מעביד. למרות זאת, יש לציין שאין הפוליסה מכסה קבלני משנה.

קיימות בשוק הביטוח נוסחים שונים של פוליסת אומן כגון כיסוי למעילה על ידי אדם נקוב בשם, כיסוי למעילה על ידי בעל תפקיד נקוב, או קבוצת עובדים נקובה , או כיסוי למעילה על ידי מי מעובדי המבוטח.

בדרך כלל הביטוח בא לכסות מעילת כספים, אך חשוב להרחיב את הפוליסה גם על מעילה וגניבת רכוש.

הכיסוי הביטוחי חל על מקרים שקרו בתקופת הביטוח עם תקופת גילוי המעילה/גניבה/הונאה  בטווח של  6 חודשים מתום תקופת הביטוח .
לגבי עובד שפרש/נפטר/פוטר מעבודתו תקופת הגילוי הינה ממועד הפרישה .

רוצה להתייעץ עמנו בנוגע לביטוח דירה, ביטוח רכב או כל ביטוח אחר? השאר פרטים ונחזור אליך

מה חשוב לבקש מחברות הביטוח?

חשוב ביותר לבקש מחברות הביטוח להאריך את תקופת הגילוי ל 12 עד 18 חודשים למרות שביטוח אומן נמנה על ביטוחי הרכוש , לא נקוב בפוליסה סכום ביטוח אלא גבול אחריות .סעיף ביטוח חסר אינו חל על גבול אחריות זה .

יש מבטחים אשר יערכו ביטוח אומן כהרחבה לפוליסה לביטוח כספים , במקרה זה יש להקפיד כי הביטוח יחול הן על מעילת כספים והן על מעילה ברכוש .

חשוב ביותר בפוליסות אומן לכלול תאריך רטרואקטיבי שכן ישנם  עובדים העובדים שנים רבות במקום העבודה ומעילתם נמשכת שנים , רישום רטרואקטיבי מקנה כיסוי ביטוחי למקרים שקרו לפני תקופת הביטוח אולם נתגלו במהלך תקופת הביטוח או בתום תקופת הגילוי הנקובה בפוליסה .

הפרמיה בביטוח אומן מחושבת בדרך כלל במכפלת גבול האחריות במיון המבוטא באחוזים. על מנת להוזיל את הפרמיה יש אפשרות לקבוע גבולות אחריות ומיונים שונים לבעלי תפקידים שונים בהתאם לרמת אחריותם בארגון .

רוצים לפנות אלינו ולרכוש ביטוח נאמנות? פנו אלינו, לעידן- שירותי ביטוח, ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בעזרת ליווי אישי של סוכני הביטוח שלנו. חייגו עוד היום 04-8516929

מאמרים

השאר פרטים וקבל הצעת מחיר משתלמת

ביטוחים

רשום הודעה
עזרה?
שלום, איך אוכל לעזור?